Неформальна освіта

Позиційний документ Громадської Спілки «Національна молодіжна рада України» з питання «Визнання неформальної освіти» (2018 р) –  “Неформальна освіта в сучасному суспільстві відіграє надзвичайно важливу роль, як в контексті розвитку молоді, так і розвитку соціуму загалом… найбільш ефективним інструментом у процесі розвитку неформальної освіти, є залучення до цього процесу представників громадянського суспільства та представників молодіжних громадських організацій на рівні партнерства… Згідно з визначенням Ради Європи, неформальна освіта означає планові, структуровані програми та процеси особистої та соціальної освіти для молоді, призначені для покращення різноманітних навичок і компетенцій, за винятком формальної навчальної програми… Згідно цього визначення неформальна освіта має бути добровільною, доступною кожному, мати цілісний і орієнтований на навчання процес, засновуватись на досвіді та потребах учасників навчання, а також доповнювати формальне навчання…”

Порядок визнання результатів навчання, отриманих унаслідок неформальної освіти у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського ( переглянути ) розроблено відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту» та Закону України «Про освіту». Порядок регламентує алгоритм визнання результатів навчання, отриманих унаслідок неформальної освіти здобувачами усіх рівнів вищої освіти, а також науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників та інших учасників освітнього процесу.

Онлайн-платформа неформальної освіти в Україні Місія: навчайся впродовж життя 

http://learnlifelong.net/platform – Інтернет-ресурс, створений для налагодження комунікації між бажаючими навчатися та освітніми інституціями. Пропонує послуги для суб‘єктів неформальної освіти: українців, які бажають отримувати нові знання та навички (з 14 років) та провайдерів освітніх програм, які реалізують освітню діяльність в Україні. 

Restless learners change the world. Explore top courses

http://edX.org/  –  платформа, яка пропонує якісні безкоштовні навчальні курси від кращих світових університетів (більше 90 глобальних партнерів). Заснована Гарвардським університетом і Массачусетським технологічним інститутом у 2012 році. Безкоштовні курси з інформатики, мови, інженерії, психології, електроніки, біології, маркетингу.

http://academicearth.org/ – сайт, створений у 2009 році з метою забезпечення доступу до світового класу освіти. Пропонує безкоштовні курси від онлайн-коледжів кращих університетів світу. Пропонує сотні курсів з бухгалтерії, бізнесу, освіти, менеджменту, маркетингу, психології. Також репрезентує дослідницькі гранти та навчальні стипендії на конкурсній основі.

Future Learn (комфортабельне навчання) – Інтернет-ресурс безкоштовної освіти від провідних університетів і культурних установ світу. Створений Відкритим університетом та має більше 40 років досвіду дистанційного навчання та онлайн-освіти. Перші курси були запущені у 2013 році. На сьогодні більше 5 мільйонів користувачів приєдналися до ресурсу. Об‘єднує 117 партнерів з усього світу та пропонує найкращі дисципліни британських університетів.

Неформальна освіта викладачів кафедри менеджменту

Участь професора кафедри менеджменту Почтовюка Андрія Борисовича в комітетських слуханнях Верховної Ради України «Професійне навчання публічних службовців: європейський досвід та перспективи для України»переглянути

Дотримання карантинних обмежень у сучасних умовах пандемії (проф. Буряк Є.В.) – сертифікат (1 година)

Кадрові ризики для керівника (проф. Буряк Є.В.) – сертифікат (1 година)

Юридичні підказки керівнику (проф. Буряк Є.В.) – сертифікат (1 година)

Підготовка до ПМГ-2021. Як упровадити систему управління якістю в спеціалізованому медзакладі (проф. Буряк Є.В.) – сертифікат (1 година)