Якість освіти

У КрНУ працює внутрішня Система забезпечення якості освіти, визначена Кодексом якості та Кодексом академічної етики Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

Процедура проведення контрольних заходів, форми контрольних заходів дозволяють перевірити досягнення програмних результатів навчання, що регулюються:

Одними з елементів політики Академічної доброчесності в КрНУ є: 

Інформаційні ресурси щодо академічної доброчесності

До питання уникнення проблем і помилок у практиках забезпечення академічної доброчесності (Лист МОН від 20.05.2020 №1/9-263).

Кодекс академічної доброчесності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти 

Рекомендації для закладів вищої освіти щодо розробки та впровадження університетської системи забезпечення академічної доброчесності

Основи академічного письма: Методичні рекомендації та програма курсу

Якість вищої освіти: теорія і практика: навчально-методичний посібник

“Академічна доброчесність в університеті”  – online-курс за проектом ВУМ  надає відповіді на питання: Що таке академічна доброчесність? Що таке плагіат? Як уникнути плагіату (академічне письмо)? Якими є передумови створення доброчесного середовища в університеті (університетська автономія)? Як створити доброчесне середовище в університеті?

SAIUP  – проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project) з практиками українських освітян, порадами експертів, розглядом нормативно-правового забезпечення щодо аспектів якості освіти.

Корисні посилання стосовно дотримання академічної доброчесності:  

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ І ЗДОБУВАЧІВ ОП “МЕНЕДЖМЕНТ” КАФЕДРИ МЕНЕДЖМЕНТУ У ТРЕНІНГАХ І ВЕБІНАРАХ

11.09 – 18.09.2023 року викладачі кафедри менеджменту взяли участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) на тему: «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ПРИ ПІДГОТОВЦІ МАГІСТРІВ ТА ЗДОБУВАЧІВ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ (PHD) В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ»: проф. Андрій Почтовюк (сертифікат ES№ 15663 від 18.09.2023), доц. Юлія Вєдєніна (сертифікат ES№ 15706 від 18.09.2023), доц. Леся Сакун (сертифікат ES№ 15705 від 18.09.2023), доц. Вікторія Семеніхіна (сертифікат ES№ 15708 від 18.09.2023)  Програма підвищення кваліфікації (вебінар) склала 1,5 кредити ECTS /45 годин (лекції, практичні заняття та самопідготовку). Напрями, розглянуті під час стажування: №1 Академічна доброчесність при підготовці магістрів в Україні. №2 Сучасні світові стандарти академічного письма: від теорії до практики (з урахуванням вимог провідних світових видавництв та університетів). №3 Ефективні політики академічної доброчесності при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії в Україні. №4 Академічна доброчесність та навички якісного академічного письма як важливі компетентності здобувачів вищої освіти. Зміст: опрацювання навчальних он-лайн-матеріалів за тематикою міжнародного підвищення кваліфікації вебінару.

Під час вебінару слухачі набули таких компетентностей як професійні та загальні навички академічної доброчесності при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD).

 

26.09.2023 р. Студенти першого курсу освітніх ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії, а також усі бажаючі долучилися до просвітницького вебінару, на якому розглянуті питання інтернаціоналізації освітнього процесу, дотримання академічної доброчесності, запобігання корупції, булінгу, гендерній дискримінації в університеті. Спікер вебінару – Анфіса Сергієнко – Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції в Університеті. (вебінар відбувся на платформі Zoom)

 

У жовтні та листопаді 2020 р. викладачі кафедри менеджменту успішно пройшли онлайн-курс “Академічна доброчесність в університеті”  за проектом ВУМ online. Організатор – Центр забезпечення якості освіти Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Викладач: доктор філологічних наук, PHD, професор НаУКМА Сергій Квіт, директор Центру забезпечення якості освіти Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Викладачами кафедри: проф. Хоменко М.М. (сертифікат від 11.11.2020 р.), проф. Почтовюк А.Б. (сертифікат від 04.11.2020 р.); проф. Буряк Є.В. (сертифікат від 31.10.2020 р.);  доц. Вєдєніна Ю.Ю. (сертифікат від 09.11.2020 р.); доц. Дорожкіна Г.М. (сертифікат від 03.11.2020 р.); доц. Сакун Л.М. (сертифікат від 31.10.2020 р.); доц. Сухомлин Л.В. (сертифікат від 12.11.2020 р.); ст.викл. Мажаренко К.П. (сертифікат від 10.11.2020 р.); ст.викл. Різніченко Л.В. (сертифікат від 11.11.2020 р.) (01 год / 0,03 кредити ECTS)  отримані сертифікати

 

23.12.2020 р. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та викладачі прийняли участь у вебінарі «Запобігання та виявлення академічного плагіату»

В рамках заходів, спрямованих на дотримання академічної доброчесності студентською спільнотою 23 грудня 2020 р. здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 073 «Менеджмент» ОПП «Менеджмент» та 051 «Економіка» ОПП «Економіка» прийняли участь у вебінарі «Запобігання та виявлення академічного плагіату».

На вебінарі активно обговорювались питання процедури дотримання академічної доброчесності, розглядались види порушень академічної доброчесності з метою їх попередження та заходи щодо їх запобігання.

Здобувачі були ознайомлені з переліком і змістом документів, які оприлюднені у відкритому доступі на сайті університету та необхідні для успішного функціонування внутрішньої системи забезпечення якості. Зокрема, Кодексом академічної етики Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, який є основним документом, що регламентує основні принципи, норми поведінки та етичні принципи, якими повинні керуватися адміністрація, співробітники, докторанти, аспіранти та студенти університету.

Значна увага була приділена діючій у КрНУ «Інструкції щодо перевірки випускних кваліфікаційних робіт на академічний плагіат із використанням програмно-технічних засобів».

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

Наказ “Про впровадження в дію критеріїв оцінювання та контролю знань студентів у кредитно-трансферній системі” (додаток – Таблиця відповідності результатів контролю знань за різними шкалами і критерії оцінювання) від 17.01.2023 № 09-1

Критерії оцінювання знань студентів, затверджені на засіданні кафедри менеджменту

  • Критерії оцінювання знань студентів за результатами виконання курсових робіт з навчальних дисциплін зі спеціальності 073 «Менеджмент» освітньо-професійної програми «Менеджмент» освітнього ступеня «Бакалавр» – Переглянути
  • Система нарахування рейтингових балів (форма контролю – залік(диференційований), максимальний показник 100 балів) (підготовка здобувачів зі спеціальності 073- «Менеджмент» освітньо-професійної програми “Менеджмент” першого (бакалаврського) рівня вищої освіти –Переглянути
  • Критерії оцінювання рівня виконання та захисту кваліфікаційної роботи зі спеціальності 073 «Менеджмент» освітньо-професійної програми «Менеджмент» першого(бакалаврського) рівня вищої освіти – Переглянути
  • Критерії оцінювання знань студентів (усіх видів практик) підготовки здобувачів зі спеціальності 073 – «Менеджмент», освітньо-професійної програми «Менеджмент», першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – Переглянути
  • Критерії оцінювання знань студентів за результатами виконання контрольних робіт з професійно-орієнтованих навчальних дисциплін зі спеціальності 073 «Менеджмент» освітньо-професійної програми «Менеджмент» освітнього ступеня «Бакалавр» – Переглянути
  • Система нарахування рейтингових балів (форма контролю – іспит, максимальний показник  20 балів) (підготовка здобувачів зі спеціальності 073-«Менеджмент» освітньо-професійної програми «Менеджмент» першого(бакалаврського) рівня вищої освіти – Переглянути

———————————–

ОПИТУВАННЯ ЩОДО ЯКОСТІ НАВЧАННЯ НА ПЛАТФОРМІ  КрНУ

Згідно Положення КрНУ  для оцінювання якості навчання у КрНУ проводиться анонімне, добровільне, анкетування за допомогою онлайн платформи на сайті університету:

  • студенти проходять анкетування кожного семестру;
  • викладачі наприкінці навчального року;
  • випускники та роботодавці протягом року у зручний час.

Здобувачі заповнюють анкети 1, 2, 3, 7, 8, 9.
До анкети 7. “Якість навчального курсу (дисципліни)” та  анкети 8. “Викладач очима студента” починаємо вводити П.І.Б. викладача і система пропонує обрати.

ПЕРЕЙТИ ДО ПЛАТФОРМИ АНКЕТУВАННЯ

———————————–

Інтерактивне опитування здобувачів ОП “Менеджмент” за період 2016-2020 рр.

Анкети для інтерактивного опитування здобувачів

Результати інтерактивного опитування здобувачів

 

АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ

Ініціатива від Європейської комісії направлена на підтримку дослідників з України. За посиланням наведена узагальнена інформація про всі європейські і національні заходи. Інформація узагальнена по країнах і напрямах. This specific initiative wants to support researchers of Ukraine by providing them with an overview of all existing actions at European and national levels. #StandWithUkraine

Розвиток академічної мобільності серед здобувачів вищої освіти ОП КрНУ, суттєво сприяє покращенню якості освіти, підвищує статус вищого навчального закладу, який приєднався до програми академічної мобільності. Це, у свою чергу, сприяє конкурентоспроможності безпосередніх учасників цього процесу на ринку праці.

Основні цілі академічної мобільності у КрНУ полягають у: покращенні якості вищої освіти; підвищенні ефективності наукових досліджень; зростанні конкурентоспроможності випускників на українському та міжнародному ринках праці; збільшенні досвіду та знань учасників програм академічної мобільності; удосконаленні рівня іноземної мови; покращенні знань про культуру, історію та звичаї певної країни.

Порядок організації програм академічної мобільності в університеті регулюється Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність» № 579 від 12 серпня 2015 р., що встановлює єдиний порядок реалізації та проведення програм академічної мобільності серед учасників освітнього процесу у вищих навчальних закладах України та Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського http://cia.kdu.edu.ua/Documents/nncpdo_pologennija akadem_mobil.pdf, сутність якого полягає у визначенні можливості реалізації видів і форм академічної мобільності, механізмів реалізації та джерел фінансування академічної мобільності, визначає особливості та порядок реалізації віртуальної академічної мобільності, права та обов’язки педагогічних та науково-педагогічних працівників КрНУ при реалізації академічної мобільності, права та обов’язки аспірантів та докторантів при реалізації академічної мобільності за кордоном, права та обов’язки здобувачів вищої освіти (студентів Університету) при реалізації академічної мобільності. 

“Положення про порядок перезарахування результатів навчання для учасників програм кредитної академічної мобільності у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського” регламентує порядок перезарахування результатів навчання для учасників програм кредитної академічної мобільності у Кременчуцькому національному університеті iмені Михайла Остроградського на території України чи поза її межами — здобувачів ocвітніхx ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, майстра, доктора фіософії, здобувачів наукового ступеня доктора наук, науково-педагогічних, наукових та педагогічних працівників й інших учасників освітнього процесу. Положення встановлює порядок перезарахування результатів навчання за умови використання інших кредитних систем на основі здійснення експертного оцінювання i визнання навчальних досягнень, кваліфікацій Учасника шляхом автоматичного трансферу кредитів.